مواد شیمیایی

فروش جهانی مواد شیمیایی به بیش از دو برابر دهه ی قبل رسیده است که قسمت بزرگی از این رشد به دست اقتصادهایی نوظهور ایجاد شده است که 80 درصد ازظرفیت تولید مواد شیمیایی جدید را در اختیار خود دارند.

فروش مواد شیمیایی در ترکیه نیز شانه به شانه از روند جهانی آن تبعیت داشته است. ترکیه با رشد بازار قدرتمندش در این زمینه، که از هزینه های تولید رقابتی و بازارهای مصرف کننده ی نهایی اش نشات می گیرد کشوری جذاب برای سرمایه گذاری و همچنین هسته ی منطقه ای برندهای پیشروی صنعت مواد شیمیایی در تولید، مدیریت و صادرات است. غول های صنعت مواد شیمیایی نظیر BASF, Henkel, Bayer, Evonik, Linde, P&G,  و Dow برای دهه ها در ترکیه مشغول بوده اند و درگذر زمان به رشد و توسعه ادامه داده اند.

رشد پایدار صنایع مشتری محور یکی دیگر از منابع و نقاط قوت کشور ترکیه است. این کشور بزرگترین تولید کننده ی وسایل نقلیه ی تجاری در اروپا، پانزدهمین خودروساز بزرگ دنیا، هفتمین تولید کننده ی محصولات کشاورزی در جهان و بزرگترین تولید کننده ی منسوجاتدر اروپاست، که 3 درصد از صادرات جهانی را در بر می گیرد.

به عنوان قسمتی از پروژه ی بازسازی مناطق شهری در ترکیه تخمین زده می شود که درطول بیست سال آینده نزدیک 5/6 میلیون واحد شهری درسراسر کشور تخریب شده و دوباره ساخته می شود، لذا صنعت ساخت و ساز در ترکیه که 60 میلیارد دلار ارزشگذاری شده است، یکی از سریعترین بازارهای روبه رشد مصرف کننده ی نهایی برای صنعت مواد شیمیایی در ترکیه است.

یکی دیگر از بخش های خوش آتیه در صنعت موادشیمیایی در کشور ترکیه مواد پلاستیکی است که تقریبا 3 درصد از تولید پلاستیک دنیا را به خود اختصاص داده است.

خلا قابل ملاحظه ی مابین ظرفیت و مصرف تولیدات پتروشیمی فرصتهای فراوانی را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم آورده است و همچنین موقعیت های پرسودی در این کشور و حوالی آن موجود است که سرمایه گذاران میتوانند با ورود به این حوزه ازموقعیت راهبردی این کشور و زیرساخت های طراز اول آن بهره برداری کنند.

قرار گرفتن عوامل مهمی در کنار هم نظیر رو به رشد بودن اقتصاد ترکیه، بزرگی و وسعت بازار داخلی، زیرساخت های پیشرفته، نیروی کار آزموده و رقابتی، و قوانین سهل و آسان ومطلوب سرمایه گذار، این اطمینان را به تولیدکنندگان بخش مواد شیمیایی درترکیه می دهد تا برای مدت طولا نی از منافعی سرشار بهره مندشوند. سودهایی که از سرمایه گذاری در یکی از خوش آتیه ترین کشورهای در حال شکوفایی در جهان به دست می آورند.

Contact Me

Tel: +90 555-897-7200

info@mysite.com

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon

© 2023 by Phil Steer . Proudly created with Wix.com