صنایع دفاع و هوافضا

صنایع دفاعی و هوافضای ترکیه در طول دهه های گذشته، تغییرات بنیادین و اساسی داشته است. با کسب موفقیتهای منحصربه فرد در این بخش، امروزه ترکیه دارای یکی از سریعترین صنایع دفاعی و هوافضای در حال رشد در دنیا می باشد.

تجربه و تاکید بر کیفیت در میان شرکتهای دفاعی و هوافضای ترکیه مشهود است. این شرکتها بدون وقفه در تلاشند، محصولاتی عرضه می کنند که در دنیا رقابتی ست، و نقش های مهمی را در پروژه های بین المللی ایفاء می کنند. با منابع انسانی آزموده و زیرساختهای به روز این فن آوری، شرکتهای ترک تبار، ابزارها و راه حلهای جهانی را به وجود آورده اند که پاسخگوی نیازهای داخلی بسیاری از کشورهاست. این شرکتها فعالیتهایی بی نظیر را در حوزه های حیاتی صنایع دفاعی و هوافضا عهده دارند. از توسعه طرحهای اصیل تا تولید داخلی آن، از مدرن سازی تا تعدیل، و از طرح و توسعه تا پروژه های بین المللی. در زمان تاسیس زیرساختهای دفاعی، اولویت با معاونت و مشارکت با کشورهای پیشگام و کمپانیهای بنام بود. این همکاریها پروژه های بسیاری را به اتمام رساند. پروژه هایی نظیر کشتی جنگی "میلگم"، تانک نبرد آلتای ماین، هلیکوپتر آتاک و هواپیماهای بدون سرنشین که به دست وازرت دفاع ملی با موفقیت به اتمام رسید. با استفاده از تجربه های اولیه، ترکیه دست به کار پروژه های بومی بیشتری شد. نظیر هواپیمای بی سرنشین آنکا، جنگنده هوا به زمین هورکوش، ماهواره گوک ترک و یک جت جنگنده و یک هلیکوپتر حمل بار سبک. بعلاوه برای پشتیبانی از چنین پروژه هایی، چندین پروژه سیستم فرعی و توسعه فناوری تعریف و اجرا شده است. صنعت دفاعی ترکیه به لطف انجام پروژه های بومی به لحاظ قابلیتها، کیفیت و کارآیی، کامل بالغ شده است.

صنعت دفاع ترکیه علاوه براینکه نیازهای نیروهای نظامی ترکیه را تامین کرده است، بلکه در حال حاضر، بازیگری شناخته شده در بازار بین المللی و به شدت رقابتی صنایع دفاعی است.

در سالهای پیش رو، همزمان با کامل شدن پروژه های دفاعی ملی، سهم این صنعت در بازارهای داخلی و خارجی افزایش خواهد یافت.

ترکیه از جمله کشورهایی است که برای صنایع دفاعی خود بسیار ولخرجی می کند. بودجه 19 میلیارد دلاری این کشور در سال 2018، ترکیه را در مقام 15م بزرگترین بودجه نظامی کشورها در جهان قرار داد. گردش مالی صنایع دفاعی ترکیه، با رسیدن به مبلغ 8/8 میلیارد دلار در سال 2018، در طول 10 سال گذشته، دوبرابر شده است. در دهه گذشته، به موازات توسعه قابلیتهای صنایع دفاعی و هوافضای کشور ترکیه، فرصتهای صادرات و همکاریهای بین المللی، برای کمپانی های ترک تبار افزایش یافته است. صادرات این بخش از 900 میلیون دلار در سال 2006 به 2/2 میلیارد دلار در سال 2018 افزایش یافته است و به دلیل ظرفیت تولید توسعه یافته و پیشرفته، سفارشات دریافت شده این صنعت در سال 2018 به 2/12 میلیارد دلار رسیده است.

در طول سالها، ترکیه به عنوان مکانی ایده آل برای صنعت هوانوردی ظاهر شده است. در سال 2018 تعداد مسافرین خطوط هوایی مسافری، به 2/210 میلیون نفر رسید که 2/97 میلیون نفر از این تعداد مسافرین خارجی، به خود اختصاص دادند، در حالی که این آمار در سال 2004، 34میلیون نفر بوده است. تعداد هواپیماهای غیرنظامی از 626 فروند در سال 2003 به 1404 فروند در سال 2018 رسیده است و اندازه ناوگان هوایی مسافربر از 162 به 515 عدد افزایش یافته است. در همین دوره گردش مالی صنعت هوانوردی داخلی به 21 میلیارد دلار رسیده است که این عدد در سال 2003، 2/2 میلیارد دلار بوده است. ترکیه مصمم است تا جیگاه خود را به مثابه یک قطب هوانوردی غیرنظامی تثبیت کند. فرودگاه جدید در استانبول شروع به کار کرده است که بزرگترین فرودگاه با ظرفیت جابجایی 200 میلیون مسافر در سال و پرواز به 350 مقصد در دنیاست.

Contact Me

Tel: +90 555-897-7200

info@mysite.com

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon

© 2023 by Phil Steer . Proudly created with Wix.com