تجارت

موقعیت راهبردی ترکیه در تقاطع اروپا، حوزه ی کشورهای مستقل مشترک المنافع، خاورمیانه و شمال افریقا، همراه با پتانسیل موجود، افزایش درآمد سرانه و جمعیت فراوان، رو به رشد و جوان این کشور تاثیرات مثبت فراوانی را بر بخش خدمات تجاری ترکیه گذاشته است. ترکیه تجربیات قابل ملاحظه ای در طیف گسترده ای از زمینه های خدمات تجاری دارد، خدماتی نظیر مشاوره ی معماری و مهندسی، تست های فنی و مراکز تلفن . این کشور همچنین تجربه و تخصص فراوانی در خدمات تجاری دانش بنیان نظیر حسابداری، ممیزی، ارزیابی فنی، مشاوره ی حقوقی و مشاوره ی تجاری دارد.

مشاوره ی معماری و مهندسی

شرکت های مشاوره ی معماری و مهندسی در ترکیه در زمینه های طراحی صنعتی، برنامه ریزی شهری، معماری، خدمات زیست محیطی و علمی، و طراحی خدمات ارایه می دهند.

نیروی کار متبحر، خدمات مقرون به صرفه مطابق استانداردهای بین المللی، مهارت و تجربه در بازارهای متنوع و گوناگونی پروژه ها به پیشرفت این بخش در ترکیه کمک شایانی کرده است.

در سال تحصیلی 2017-2018 به طور کل 39337 دانش آموز در رشته های مهندسی و معاملات مهندسی از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند و 18902 دانشجو موفق به اخذ مدرک معماری و راه و ساختمان شده اند.

آزمایش فنی

آزمایش یا تست فنی زمینه های تجاری بسیار گسترده ای را ارایه می دهد مانند آزمایش خلوص مواد یا درصد ترکیب آنها، بازرسی فنی و حمل و نقل جاده ای.

حجم معاملات سالیانه ی این خدمات بیانگر سیرصعودی آن در دهه ی گذشته است و هر مقدار که صنایعی مانند تولید، خودرو، موادشیمیایی و فنآوری اطلاعات و ارتباطات به رشد خود ادامه می دهند نیاز به خدمات آزمایش فنی نیز رشد خواهد کرد.

مراکز تلفن

بخش مراکز تلفن در ترکیه ازآغاز فعالیت اولین مراکز تلفن در دهه ی 90 میلادی خیزش و فعالیت خود را آغاز کرده است.

بر اساس آمار اتحادیه ی مراکز تلفن ترکیه این صنعت ارزش 2/6 میلیارد لیری داشته و     96000 نیروی کار را به استخدام خود در آورده است در حالی که در سال 2013  این ارقام به ترتیب 9/2 میلیارد لیر و 70200 نفر بوده است.

بخش مراکز تلفن با تعریف هدفی جاه طلبانه به دنبال جذب 300000 نفر نیروی کار تا پایان سال 2023 می باشد.

خدمات دانش بنیان

خدمات دانش بنیان به مانند حسابداری و مهندسی، مشاوره ی حقوقی و مشاوره به معنای عام نیز نقش کلیدی در اقتصاد ترکیه ایفا می کنند.

اقتصاد پر جنب و جوش و پویای ترکیه و فضای ارتقا یافته ی تجارت در آن مسیر را برای افزایش ناگهانی و قابل ملاحظه ی بسیاری از شرکت های خارجی هموار کرده است.

شمار شرکت هایی که با سرمایه گذاری خارجی درترکیه فعال هستند از مرز 65000 شرکت در سال 2018 گذشت. این افزایش در کنار بهبود فضای تجارت موجبات رشد خدمات دانش بنیان را در ترکیه فراهم آورده است.

با لازم الاجرا شدن قوانین جدید، ترکیه مشتاق کسب استاندارد های مطابق با اتحادیه اروپاست،که با حصول آن، این بخش رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

Contact Me

Tel: +90 555-897-7200

info@mysite.com

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon

© 2023 by Phil Steer . Proudly created with Wix.com